Osobnosti Chrudimi a historie zemědělského vzdělávání

aneb co jste v almanachu nenašli

V sobotu 9. března 2013 pořádal Spolek absolventů a přátel zemědělské školy v Chrudimi tradiční sobotní posezení. V úvodu ing. Václav Kroutil, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov, seznámil přítomné posluchače se situací v zemědělství a výsledky minulého hospodářského roku. Následovala hlavní část přednášky, kdy pan ing. Josef Rozman poutavě vyprávěl o mnoha zajímavostech z historie zemědělského vzdělávání i, ale také o činnosti spolků a působení významných učitelů v Chrudimi. V průběhu besedy přítomní shlédli zajímavý film z roku 1937, ukazující zajímavá místa a události ve městě. Jak bylo v závěru řečeno: „ Historii je třeba poznat, abychom ji mohli velebit, využívat či odsuzovat.
Ing_Rozman.jpg P1030461.jpg P3090753.jpg P3090754.jpg
P3090758.jpg